Szkolenia PREZI

W obecnych czasach nie sposób żyć nie występując publicznie, w pracy, szkole, uczelni, na konferencjach i spotkaniach grupowych. W ostatnich latach korzystając z MS PowerPoint poprawiliśmy z pewnością jakość naszych prezentacji ale wciąż im daleko do doskonałości.

Każdy wykładowca akademicki przyzna jak wiele razy przeżywał katusze na zajęciach, podczas których wymagana była forma prezentacji multimedialnej problemu. Student czytający biernie kolejne slajdy oraz wykazująca brak zainteresowania  tematem grupa uczestnicząca w zajęciach to bardzo częsty obraz rzeczywistości.

Brak zainteresowania wzbudzają nieatrakcyjne slajdy z długim tekstem odnoszącym się do całych stron książek a jeśli już dokonano selekcji treści, to najczęściej brakuje w prezentacji odpowiedniego powiązania między nimi.

Brak umiejętności przygotowania prezentacji można stwierdzić również podczas egzaminów dyplomowych, gdy uczelnia wymaga od dyplomanta zaprezentowania pracy licencjackiej czy magisterskiej. Wiele grzechów prezentacyjnych popełniają też sami wykładowcy, których prezentacje nie zawsze są na odpowiednim poziomie a studenci chcą je traktować jako gotowe notatki z wykładu. Tymczasem każda prezentacja z zajęć powinna inspirować, odnosić się do  kreatywności studenta, zamiast być zbiorem podręcznikowych definicji i opisów.

Z pewnością o wiele bardziej profesjonalne są prezentacje przedstawicieli działów sprzedaży przedsiębiorstw i marketingu, oparte zazwyczaj na symulacjach, prognozach i ciekawych charakterystykach produktu. Dzisiejszy klient zasypywany jest jednak codziennie mnóstwem ofert, potrzebuje więc dodatkowej motywacji aby zdecydować się na usługę, produkt oraz dokonanie zakupu.  Wśród wielu podobnych lub tych samych produktów wybierze ten, który zostanie w atrakcyjny sposób zaprezentowany.

Nowe możliwości w zakresie tworzenia prezentacji daje PREZI. Wszelkie informacje pozwala przedstawić w formie interesujących wizualnie historii. Twórca prezentacji może bardziej skupić się na przekazie  aby wbudzić ciekawość odbiorcy. Postanowiliśmy przyłączyć się do propagatorów PREZI i rozpocząć cykl szkoleń pozwalający poznać nowe narzędzie, które pozwoli wyróżnić się we współczesnym świecie informacji.

Zapraszamy pracowników firm, wykładowców, nauczycieli, studentów i wszystkie osoby zainteresowane poznaniem  PREZI. Wszyscy, którzy poświęcą  jeden dzień na szkolenie ze swojego wolnego czasu w rozpoczynającym się okresie urlopów i wakacji, z pewnością wkrótce odniosą z tego faktu wymierne korzyści i satysfakcję.

Przykłady prezentacji można obejrzeć na stronie www.prezi.com /zakładka Gallery.

Cel szkolenia

Zapraszamy do udziału w szkoleniu poświęconym tworzeniu prezentacji przy pomocy nowatorskiego narzędzia jakim jest PREZI. W przeciwieństwie do znanego programu Microsoft PowerPoint, w przypadku PREZI tworzenie prezentacji nie polega na dodawaniu kolejnych slajdów, lecz tworzeniu nowego rozwiązania na zasadzie mapy myśli.

Tworzenie prezentacji polega na opracowaniu schematu najważniejszych elementów danego tematu, przypisaniu priorytetu słów kluczowych i wskazaniu kolejności wyświetlania stron. Zamiast slajdów pojawiają się obrazy, filmy i teksty. Dzięki temu użytkownik ma możliwość skupienia się na kluczowych aspektach prezentacji a efekt końcowy stanowi interaktywna animacja, która może zrobić wrażenie na klientach, kolegach z pracy i na uczelni.

Przykłady prezentacji obejrzeć można na stronie www.prezi.com /zakładka Gallery.

Adresaci szkolenia:

Szkolenie kierowane jest do wszystkich osób pragnących nabyć umiejętność tworzenia atrakcyjnych prezentacji multimedialnych, wykorzystywanych w pracy, podczas studiów, w nauczaniu i szkoleniach.

Nasza oferta obejmuje:

 1. Udział w szkoleniu realizowanym w formie warsztatu
 2. Indywidualne stanowisko komputerowe
 3. Materiały szkoleniowe
 4. Obiad i przerwy kawowe
 5. Certyfikat ukończenia szkolenia
 6. Konsultacje z trenerem w ciągu miesiąca od zakończenia szkolenia

Warsztat 1

Narzędzia PREZI i ich funkcje

 1. PREZI jako alternatywa do PowerPoint
 2. Zakładanie konta w PREZI
 3. Wykorzystanie i modyfikacja szablonów
 4. Edytowanie ścieżek
 5. Osadzanie obiektów: tekst, zdjęcia, grafika, filmy, wykresy, pliki, muzyka
 6. Dostosowywanie prezentacji: praca z ramkami, dodawanie widoków, grupowanie elementów, dobór tła (2D i 3 D), hiperłącza
 7. Pozyskiwanie materiałów do prezentacji, w tym przygotowywanie obrazów, tabel, wykresów
 8. Dystrybucja prezentacji: pobieranie, osadzanie i udostępnianie
 9. Przekształcenie prezentacji Power Point w PREZI

Warsztat 2

Samodzielne przygotowanie prezentacji PREZI

 1. Zaplanowanie prezentacji
 2. Ustalenie struktury przezentacji
 3. Wykonanie własnej prezentacji
 4. Zaprezentowanie indywidualnych prac uczestników szkolenia
 5. Ocena kreatywności uczestników w przygotowanych prezentacjach

Szkolenie ma formę warsztatu i trwa 8 godzin (1 dzień)

Miejsce szkolenia:

Szkolenia odbywają się w siedzibie Uczelni przy ul. Podwale 13

W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie w wybranym terminie prosimy o wypełnienie, podpisanie i dostarczenie lub przesłanie mailem na adres: kontakt@wmsb.edu.pl skanu formularza zgłoszeniowego.

Formularz zgłoszenia na szkolenie (pobierz)

Koszt szkolenia: 480 zł na osobę

Płatności należy dokonać przed rozpoczęciem szkolenia podając w tytule imię i nazwisko uczestnika lub nr faktury.

Nr konta: 92 1600 1462 1839 4970 5000 0001

Wyższa Międzynarodowa Szkoła Biznesu w Warszawie

Dział Szkoleń

ul. Podwale 13, I piętro, pok 114 (przy Placu Zamkowym)
00-252 Warszawa

kontakt@wmsb.edu.pl
Tel. (+48) 508 807 125